Të gjitha kategoritë
  • Mirë
  • IMG_0003
  • Dritare
  • Dritare
  • 2
  • Mirë
  • IMG_0003
  • Dritare
  • Dritare
  • 2

Linja e nxjerrjes së profilit të dritares me shpejtësi të lartë Jwell PVC

Vendi i origjinës:ChangZhou Kinë
Brand Name:JUELL
Numri Modeli:SJP75/28;SJP93/28; SJZ65/132
Certifikim:CE, ISO
Sasia minimale Rendit:1 set
Details paketimit:Paketimi i paletave
Koha për dorëzim:Ditë 60
Kushtet e pagesës:TT,LC


Na kontaktoni
Video e punës së produktit

Përshkrim
Vendi i origjinës:ChangZhou Kinë
Brand Name:JUELL
Numri Modeli:SJP75/28;SJP93/28; SJZ65/132
Certifikim:CE, ISO

Përshkrim i përgjithshëm:

Linja e nxjerrjes së profilit të dritares Jwell është një nga produktet e pjekura të Jwell. Ne fillojmë të bëjmë linjë nxjerrje të profilit të dritareve PVC në vitin 2000 për klientin tonë kinez, si Grupi Liaoning ZhongWang, Grupi Wuhu Hailuo, Grupi Tianjin Jinpeng. Ata janë gjithashtu prodhues shumë të madh të profilit të dritareve në Kinë me mbi 100 makina nga kompania jonë. Tani për tani, profilet e dritareve PVC janë shumë të popullarizuara në të gjithë botën. Makina jonë e profilit të dritares është shitur gjithashtu në vende si Turqia, India, Algjeria, Vietnami..etj.

Profili i Dritares2

Profili i dritares

Përshkrimi i linjës së nxjerrjes:

Ekstruder:

Ekzistojnë kryesisht dy lloje të extruders për të bërë profilin e dritares PVC në këtë moment. Ekstruderi konik binjak dhe ekstuderi paralel binjak. Ekstruderi paralel paralel me vidë ka kapacitet më të madh. Extruders janë si SJP75 / 28, SJP 93/30, SJP 110/28. Sipas përvojës së kompanisë sonë, ne sugjerojmë që konsumatori ynë të përdorë ekstruder konik me vidë binjake. Ai jo vetëm që mund të kursejë koston e makinës, por edhe të kursejë koston e formulës. Ne sugjerojmë që klientët të përdorin SJZ65 / 132 dhe SJZ55 / 110 ose SJZ51 / 105 për të prodhuar profilin e dritares. Por, për të bërë copë litari dritareje, ne sugjerojmë që klienti të përdorë ekstruderin JWS45 / 28, JWS65 / 28 dhe JWS 90/28 sipas kërkesave të ndryshme për kapacitet.

Profili i dritares3

 

Tabela e kalibrimit:

Tabela standarde e kalibrimit të profilit të dritares është 6metra. Nëse klienti dëshiron të përdorë linjën e prodhimit me shpejtësi të lartë, ne mund ta projektojmë tabelën me 8 metra apo edhe 11.5 metra të gjatë. Për sa kohë që materiali i tryezës mund të prekë ujin, ne do ta projektojmë materialin si çelik inox për të mbrojtur makinerinë nga ndryshkja. Tabela e funksionimit është e tipit Swing, e cila është shumë më e lehtë për operatorët për të operuar makinerinë sesa modeli tradicional. Për pompën e vakumit dhe pompën e ujit, ne po përdorim markën më të mirë në Kinë. Ne gjithashtu sigurojmë markë të importit si pompë vakumi Sterling dhe pompë uji GRUNDFOS.

Profili i dritares 4

 

Njësi transportuese & Prerës

Në vitet e fundit, ne kemi bërë shumë përmirësime për linjat tona të nxjerrjes së profilit. Të tilla si njësia transportuese dhe prestarja. Ne dizenjojmë një njësi transportuese dhe integruese "të integruar". Mund të kursejë hapësirë ​​për klientin. Përveç kësaj, gjithashtu nuk ka nevojë të rregullojmë qendrën kur makinat arrijnë në fabrikën e klientit. Njësia e transportit kontrollohet nga invertori i frekuencës, i cili mund të sigurojë që shpejtësia e tij të sinkronizohet me ekstruderin. Jastëku i gomës është gome silikoni e cila mund të zgjasë për të paktën 5-6 vjet. Për prerësin, ne kemi dy dizajne - Prerës sharre dhe prerës thike (prerës pa pluhur) me sistem të veçantë për heqjen e pluhurit.

Prerës i transportit

Profili i dritares 5


 

Aplikime

Dritarja U PVC është bërë një material i njohur për dritaret dhe dyert sepse nuk kalbet, nuk bie, nuk zhvishet, nuk prishet dhe nuk është rezistent ndaj motit. Alsoshtë gjithashtu i ashpër në ndikim që shton përfitimet e tij të sigurisë si dhe është në gjendje të ruajë formën e tij brenda temperaturave normale klimatike. Alsoshtë gjithashtu eko-miqësore, si dhe mund të riformohet në një temperaturë shumë të lartë - duke e lejuar atë të riciklohet. Zëvendësimi i dritareve mund t’i japë shtëpisë tuaj një frymë të freskët të jetës që i nevojitet dhe të krijojë një shtëpi në të cilën të ndiheni të lumtur dhe rehat edhe një herë. Me të gjitha cilësitë që ofron PVC-U, nuk është çudi që është bërë një zgjedhje kaq e njohur për pronarët e shtëpive me më shumë se 85% të projekteve të dritareve të reja dhe zëvendësuese duke përdorur PVC-U.


Profil i dritares 5

6

3

specifikimet
ModelYF240YF240YF240GJ240A
Gjerësia e prodhimit (mm)240240240150 * 2
Lloji i ekstruderitSJZ65 / 132SJP75 / 28SJP93 / 28/31SJZ110 / 28
Maks. Kapaciteti i nxjerrjes (kg / orë)180-200150-250250-400400-500
Fuqia motorike (kw)37375575
Uji ftohës (m³ / orë)77810
Ajri i kompresorit (m³ / min)0.60.60.60.8


Përparësia konkurruese

Performanca dhe përparësia:

Jwell është prodhuesi më i madh i makinerive të nxjerrjes plastike në Kinë. Ne kemi furnizues të qëndrueshëm dhe furnizues të nivelit të lartë të cilët na ofrojnë produkte me cilësi më të mirë, të tilla si motori, kutia e shpejtësisë, invertori, PLC ... etj. Ne jo vetëm që garantojmë cilësinë, por gjithashtu mund të sigurojmë 100% të saj reale. Për pjesën më të rëndësishme, vidhën dhe tytën, e kemi bërë vetë. Përveç kësaj, ne kemi shërbimin më të mirë pas shitjes. Ne kemi mbi 300 persona të shërbimit pas shitjes që mund të bëjë shërbimin pas shitjes për klientët në të gjithë botën. Ashtu si një nga klientët tanë japonezë tha: "Kudo që ekziston një qenie njerëzore, kudo që mund të shihni Jwell People". Zgjedhja e Jwell, Zgjedhja e Suksesit. Ne po shohim përpara për të bashkëpunuar me ju për të ndërtuar një eko-zinxhir ekstraksion global inteligjent të lartë së bashku!

MAKINERIA JWELL (CHANGZHOU) CO, LTD. është një tjetër qendër strategjie zhvillimi e Shanghai JWELL Machinery Co, sh.pk, e vendosur në parkun industrial Jiangsu zhongguancun me teknologji të lartë, qyteti Liyang, provinca Jiangsu, një prodhues i teknologjisë së lartë i specializuar në kërkimin dhe zhvillimin e pajisjeve plastike të nxjerrjes. Zona e fabrikës është 400 hektarë; Ne kemi një R&D të kualifikuar dhe një ekip me përvojë të inxhinierit mekanik dhe elektrik, si dhe themel të përpunimit të avancuar dhe dyqan normativ të mbledhjes. Fryma jonë e ndërmarrjes është "E vëmendshme, gjatë gjithë kohës, e Shpejtë dhe e Rregullt", duke vazhduar eksplorimin e fushës së re të nxjerrjes. Kryesisht i mirëpritur për klientët e rinj dhe të vjetër për të na vizituar për hetim, udhëzim dhe bashkëpunim. Ne jemi të lumtur të ofrojmë një mbështetje të fuqishme

1

Paketimi dhe Transporti

Të gjitha Makineritë Jwell do të paketohen nga paletë druri. Për disa pjesë të rëndësishme rezervë, ne do të paketojmë me kutinë prej druri. Kështu që makineritë dhe pjesët e këmbimit mund të arrijnë te klienti kinez në mënyrë të sigurt. Ne kërkojmë nga konsumatori ynë që të blejë sigurimin përpara se të dërgojë kontejnerët.

1
2
3
运输 图片 (1)
运输 图片 (4)
6
FAQ

P1: Si mund të porosis dhe të bëj pagesa?
A1: Sapo të pastroni kërkesat tuaja dhe vija e përcaktuar e nxjerrjes është ideale për ju. Ne do t'ju dërgojmë zgjidhje teknike dhe Faturë Proforma. Ju mund të paguani përmes transferit bankar TT, LC siç dëshironi.

Pyetja 2: Nëse e gjejmë llogarinë tuaj bankare ose postën elektronike ndryshe si më parë, si duhet të përgjigjemi?
A2: Ju lutemi mos dërgoni pagesën dhe kontrolloni dy herë me ne përpara se të rregulloni pagesën (Detajet e bankës do të renditen në çdo pjesë të faturës së proformës.) 

P3: Sa e gjatë është data e dorëzimit?
A3: Zakonisht zgjat rreth 1 - 4 muaj varet nga makineri të ndryshme me marrjen e paradhënies së porosisë.

P4: Cila është sasia minimale e porosisë tuaj?
A4: Një. Ne ofrojmë linja të personalizuara nxjerrjeje dhe zgjidhje teknike. Mirëseardhja kontaktoni me ne për risi teknike ose përmirësime për planin tuaj të ardhshëm të blerjes.   

HETIM