Të gjitha kategoritë

Jwell Kapaciteti i Lartë 710mm - 1200 mm PE tub nxjerrje makine

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JUELL

Numri Modeli:

JWS90 / 38; JWS120 / 38

Certifikim:

CE & ISO


Na kontaktoni
Video e punës së produktit

Përshkrim

Ekstuderi i tubave PE HDPE 710 mm - 1200 mm përdoret kryesisht në tubin e furnizimit me ujë dhe gaz. Kjo linjë prodhimi mund të prodhojë në tubin HDPE me diametër prej 710mm / 1200mm, dhe gjithashtu mund të jetë i përshtatshëm për prodhimin e tubave të ndryshëm të shkallës së presionit që variojnë nga SDR9-SDR26. Kjo linjë prodhimi përbëhet nga JWS90 / 38 ose 120/38 ekstruder me një vidë të vetme, koka e kokës, rezervuari i kalibrimit, rezervuari i ujit, rezervuari i ftohjes, njësia transportuese, prestari dhe stackeri. Në mënyrë që të prodhojmë kapacitet më të madh, tuba me efikasitet më të lartë, ne gjithashtu sugjerojmë që klientët tanë të pajisin sistemet Gravimetrike. Pas gjithë këtyre viteve të zhvillimit, ne kemi bërë disa modifikime për nxjerrësin kryesor, kokën e ngordhur, rezervuarin e kalibrimit dhe prerësin për të krijuar një kënaqësi më të mirë të klientit.

PE1600 线


Ekstruder:
Diametri HDPE i Ekstruderi i tubave PE 710 mm - 1200 mm. E pajisur me ekstruder JWS90 / 38 ose JWS 120/38 me sistemin e kontrollit Siemens PLC dhe sistemin e ngrohjes për kursimin e energjisë. Motori mund të variojë nga 315kw-355w. Kapaciteti varion gjithashtu nga 1000-1600 kg në orë. Ne gjithashtu ofrojmë dy kuti ingranazhesh të ndryshme për klientët që të bëjnë opsion. Njëra është bërë në Kinë markë me cilësi më të mirë Guomao; një tjetër është Flender, prodhuar në Gjermani.

extruder
Myku / Vdes:
Jwell i bën format e gypave vetë. Për tubat HDPE, me kallëp materiali special 40Cr. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të sigurojmë një shërbim të plotë të pjesëve të këmbimit për myk, duke përfshirë kunjin e vdesit, shkurret dhe kalibrimin. Ne gjithashtu sigurojmë cilësi të lartë dhe kalibrim me shpejtësi të lartë vdes për të përmbushur kërkesat e ndryshme të klientit.

Rezervuari i kalibrimit:
Jwell harton rezervuarin e kalibrimit me performancë të lartë dhe energji për klientët. Kjo rezervuar i kalibrimit është 9 metra për t'u siguruar që tubat mund të jenë mjaftueshëm ftohës dhe kalibrues. Mund të jetë i pajisur edhe me invertor Frekuence për të kursyer energji dhe zhurmë të ulët gjatë funksionimit të pompës. Për vijën e nxjerrjes së tubave me diametër të madh (630 e lart), rezervuari i kalibrimit do të projektohet si dy pjesë për t'u siguruar që ka një efekt kalibrimi më të mirë.

Rezervuar vakumi
Rezervuar ftohës:
Goja e ujit është projektuar posaçërisht brenda rezervuarit të ujit. Dhe uji mund të spërkatet në tuba me drejtim 360 gradë. Goja e ujit gjithashtu mund të rregullohet për të përmbushur kërkesat e klientit. Për linjën e nxjerrjes së tubit me shpejtësi të lartë, ne zakonisht pajisëm 3 grupe rezervuarësh uji.

rezervuar ftohës
Njësia e transportit:
Për ekstruderin e tubave PE 710 mm - 1200 mm, Jwell harton tetë njësi transporti vemje. Nën kontrollin e sistemit të kontrollit të invertorit të frekuencës ose motorit ndihmës, kjo njësi transporti mund të sinkronizohet me nxjerrësin kryesor për t'u siguruar që e gjithë kjo linjë prodhimi të funksionojë mirë.
njësi tërheqjePrerës:
Sistemi i prerjes pa pluhur të dizajnit Jwell për këtë makinë. E pajisur me invertor frekuence ose sistem servo motor, hapësi mund të presë tubat saktësisht. Skaji i prerjes është gjithashtu shumë i qetë.
Prestar

Stacker:
Kjo pajisje është e pajisur me sistem kontrolli pneumatik. 

stacker

Aplikime

Si një material i fortë dhe elastik i aftë të zgjasë 100 vjet ose më shumë me mirëmbajtje minimale, tubi HDPE ka provuar të jetë superior ndaj shumë materialeve të tjerë të tubacioneve si një mjet transportimi dhe shpërndarja e ujit të pijshëm. Jeta e gjatë e shërbimit të tubit HDPE dhe kostot e ulëta të mirëmbajtjes, së bashku me aftësinë e tij për t'u instaluar me një larmi teknologjish pa hendek çon që tubi HDPE të ketë kostot më të ulët të ciklit të jetës nga çdo sistem i tubacioneve të ujit të pijshëm. Tubi HDPE është zgjidhja ideale e tubacioneve për sistemet e ujit të pijshëm publik dhe privat. Tubi HDPE përmban një jetë shërbimi prej mbi 100 vjet dhe ka shkathtësinë për të kryer në një larmi kushtesh. Tubi HDPE siguron një investim logjik, me mirëmbajtje të ulët, në aplikime komunale dhe private të ujit të pijshëm. Na kontaktoni sot për të folur me një përfaqësues të shërbimit të klientit se si tubi i ujit HDPE mund të përfitojë nga projekti juaj i ardhshëm.

6 应用    2 应用    1 应用


specifikimet


QQ 图片 20210324131850

Përparësia konkurruese

Performanca dhe përparësia:
Kjo linjë prodhimi miraton teknologjinë më të përparuar të Evropës. Isshtë një arritje e re kërkimore e linjës së prodhimit të kursimit të energjisë, e cila është e përshtatshme për nxjerrjen me shpejtësi të lartë të HDPE, PP dhe tubave të tjerë poliolefinë. Krahasuar me linjën e zakonshme të prodhimit, efekti i kursimit të energjisë arrin në 35%, dhe efikasiteti i produktit rritet më shumë se 1 herë, kështu që jo vetëm që kursen koston e vendit dhe forcën e punës, por edhe përmirëson efikasitetin.
Kjo linjë prodhimi ka pamje të këndshme, shkallë më të lartë automagjike, prodhim të besueshëm dhe të qëndrueshëm.


1
2
4
Paketimi dhe Transporti

Të gjitha Makineritë Jwell do të paketohen nga paletë druri. Për disa pjesë të rëndësishme rezervë, ne do të paketojmë me kutinë prej druri. Kështu që makineritë dhe pjesët e këmbimit mund të arrijnë te klienti kinez në mënyrë të sigurt. Ne kërkojmë nga konsumatori ynë që të blejë sigurimin përpara se të dërgojë kontejnerët.

1
2
运输 图片 (2)
运输 图片 (4)
5
6
FAQ

P1: Si mund të porosis dhe të bëj pagesa?
A1: Sapo të pastroni kërkesat tuaja dhe vija e përcaktuar e nxjerrjes është ideale për ju. Ne do t'ju dërgojmë zgjidhje teknike dhe Faturë Proforma. Ju mund të paguani përmes transferit bankar TT, LC siç dëshironi.

Pyetja 2: Nëse e gjejmë llogarinë tuaj bankare ose postën elektronike ndryshe si më parë, si duhet të përgjigjemi?
A2: Ju lutemi mos dërgoni pagesën dhe kontrolloni dy herë me ne përpara se të rregulloni pagesën (Detajet e bankës do të renditen në çdo pjesë të faturës së proformës.) 

P3: Sa e gjatë është data e dorëzimit?
A3: Zakonisht zgjat rreth 1 - 4 muaj varet nga makineri të ndryshme me marrjen e paradhënies së porosisë.

P4: Cila është sasia minimale e porosisë tuaj?
A4: Një. Ne ofrojmë linja të personalizuara nxjerrjeje dhe zgjidhje teknike. Mirëseardhja kontaktoni me ne për risi teknike ose përmirësime për planin tuaj të ardhshëm të blerjes.   

HETIM