Të gjitha kategoritë
  • PE315
  • 主 图 1
  • IMG_6258
  • Myk
  • b897b8ec513833a7fc2737f911673b6
  • PE315
  • 主 图 1
  • IMG_6258
  • Myk
  • b897b8ec513833a7fc2737f911673b6

Linja e nxjerrjes së tubit PE Kapaciteti i Lartë Jwell 110 mm - 315 mm për furnizimin me ujë me gaz

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

JUELL

Numri Modeli:

JWS75 / 38

Certifikim:

CE & ISO


Na kontaktoni
Video e punës së produktit

Përshkrim

Ekstuderi i tubave PE HDPE 110 mm - 315 mm përdoret kryesisht në tubin e furnizimit me ujë dhe gaz. Kjo linjë prodhimi mund të prodhojë në tubin HDPE me diametër prej 110mm/125mm/160mm/200mm/250/315mm, dhe gjithashtu mund të jetë i përshtatshëm për prodhimin e tubave të ndryshëm të shkallës së presionit që shkojnë nga SDR9-SDR26. Kjo linjë prodhimi është e përbërë nga JWS75 / 38 ekstuderi me një vidë të vetme, koka e kokës, rezervuari i kalibrimit, rezervuari i ujit, rezervuari i ftohjes, njësia e tërheqjes, prestari dhe stackeri. Në mënyrë që të prodhojmë kapacitet më të madh, tuba me efikasitet më të lartë, ne gjithashtu sugjerojmë që klientët tanë të pajisin sistemet Gravimetrike. Pas gjithë këtyre viteve të zhvillimit, ne kemi bërë disa modifikime për nxjerrësin kryesor, kokën e ngordhur, rezervuarin e kalibrimit dhe prerësin për të krijuar një kënaqësi më të mirë të klientit.


Ekstruder:
Diametri HDPE i Ekstruderi i tubave 110 mm - 315 mm. Pajisur me ekstruder JWS 75/38 me sistemin e kontrollit Siemens PLC dhe sistemin e ngrohjes për kursimin e energjisë. Motori mund të variojë nga 132kw-160kw (132kw, 160kw). Kapaciteti varion gjithashtu nga 550-650 kg në orë. Ne gjithashtu ofrojmë dy kuti ingranazhesh të ndryshme për klientët që të bëjnë opsionin. Njëra është bërë në Kinë markë me cilësi më të mirë Guomao; një tjetër është Flender, prodhuar në Gjermani.
b897b8ec513833a7fc2737f911673b6

Myku / Vdes:
Jwell i bën format e gypave vetë. Për tubat HDPE, me kallëp materiali special 40Cr. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të sigurojmë një shërbim të plotë të pjesëve të këmbimit për myk, duke përfshirë kunjin e vdesit, shkurret dhe kalibrimin. Ne gjithashtu sigurojmë cilësi të lartë dhe kalibrim me shpejtësi të lartë vdes për të përmbushur kërkesat e ndryshme të klientit.

Rezervuari i kalibrimit:
Jwell harton rezervuarin e kalibrimit me performancë të lartë dhe energji për klientët. Kjo rezervuar i kalibrimit është 9 metra për t'u siguruar që tubat mund të jenë mjaftueshëm ftohës dhe kalibrues. Mund të jetë i pajisur edhe me invertor Frekuence për të kursyer energji dhe zhurmë të ulët gjatë funksionimit të pompës. Për vijën e nxjerrjes së tubave me diametër të madh (630 e lart), rezervuari i kalibrimit do të projektohet si dy pjesë për t'u siguruar që ka një efekt kalibrimi më të mirë.
bc0a561b5db7ba72c8e9365978f9050Rezervuar ftohës:
Goja e ujit është projektuar posaçërisht brenda rezervuarit të ujit. Dhe uji mund të spërkatet në tuba me drejtim 360 gradë. Goja e ujit gjithashtu mund të rregullohet për të përmbushur kërkesat e klientit. Për linjën e nxjerrjes së tubit me shpejtësi të lartë, ne zakonisht pajisëm 3 grupe rezervuarësh uji.
1881c1b0130ded0604eeec70dab6a24Njësia e transportit:
Për tubat HDPE 250-315, Jwell harton tre njësi transportimi vemje. Nën kontrollin e sistemit të kontrollit të invertorit të frekuencës ose motorit ndihmës, kjo njësi transporti mund të sinkronizohet me nxjerrësin kryesor për t'u siguruar që e gjithë kjo linjë prodhimi të funksionojë mirë.
Unit unit Njësia e transportitPrerës:
Sistemi i prerjes pa pluhur të dizajnit Jwell për këtë makinë. E pajisur me invertor frekuence ose sistem servo motor, hapësi mund të presë tubat saktësisht. Skaji i prerjes është gjithashtu shumë i qetë.
Prerës 切割 机Stacker & Winder:
Kjo pajisje është e pajisur me sistem kontrolli pneumatik. Për tubat e vegjël poshtë 315 mm (250-315 mm) diametri. Zakonisht ne sugjerojmë që klienti ynë të pajisë kthesën në vend të stacker-it.


Ndjekjet janë disa pjesë të rëndësishme për makinerinë e tubave:

IMG_6267    模具 2    IMG_6272


Aplikime

Si një material i fortë dhe elastik i aftë të zgjasë 100 vjet ose më shumë me mirëmbajtje minimale, tubi HDPE ka provuar të jetë superior ndaj shumë materialeve të tjerë të tubacioneve si një mjet transportimi dhe shpërndarja e ujit të pijshëm. Jeta e gjatë e shërbimit të tubit HDPE dhe kostot e ulëta të mirëmbajtjes, së bashku me aftësinë e tij për t'u instaluar me një larmi teknologjish pa hendek çon që tubi HDPE të ketë kostot më të ulët të ciklit të jetës nga çdo sistem i tubacioneve të ujit të pijshëm. Tubi HDPE është zgjidhja ideale e tubacioneve për sistemet e ujit të pijshëm publik dhe privat. Tubi HDPE përmban një jetë shërbimi prej mbi 100 vjet dhe ka shkathtësinë për të kryer në një larmi kushtesh. Tubi HDPE siguron një investim logjik, me mirëmbajtje të ulët, në aplikime komunale dhe private të ujit të pijshëm. Na kontaktoni sot për të folur me një përfaqësues të shërbimit të klientit se si tubi i ujit HDPE mund të përfitojë nga projekti juaj i ardhshëm.

4 应用    8 应用    3 应用


specifikimet


QQ 图片 20210324131850

Përparësia konkurruese

Performanca dhe përparësia:
MAKINERIA JWELL (CHANGZHOU) CO, LTD. është një tjetër qendër strategjie zhvillimi e Shanghai JWELL Machinery Co, sh.pk, e vendosur në parkun industrial Jiangsu zhongguancun me teknologji të lartë, qyteti Liyang, provinca Jiangsu, një prodhues i teknologjisë së lartë i specializuar në kërkimin dhe zhvillimin e pajisjeve plastike të nxjerrjes. Zona e fabrikës është 400 hektarë; Ne kemi një R&D të kualifikuar dhe një ekip me përvojë të inxhinierit mekanik dhe elektrik, si dhe themel të përpunimit të avancuar dhe dyqan normativ të mbledhjes. Fryma jonë e ndërmarrjes është "E vëmendshme, gjatë gjithë kohës, e Shpejtë dhe e Rregullt", duke vazhduar eksplorimin e fushës së re të nxjerrjes. Kryesisht i mirëpritur për klientët e rinj dhe të vjetër për të na vizituar për hetim, udhëzim dhe bashkëpunim. Ne jemi të lumtur të ofrojmë një mbështetje të fuqishme


1
2
4
Paketimi dhe Transporti

Të gjitha Makineritë Jwell do të paketohen nga paletë druri. Për disa pjesë të rëndësishme rezervë, ne do të paketojmë me kutinë prej druri. Kështu që makineritë dhe pjesët e këmbimit mund të arrijnë te klienti kinez në mënyrë të sigurt. Ne kërkojmë nga konsumatori ynë që të blejë sigurimin përpara se të dërgojë kontejnerët.

1
2
3
运输 图片 (1)
运输 图片 (4)
6
FAQ

P1: Si mund të porosis dhe të bëj pagesa?
A1: Sapo të pastroni kërkesat tuaja dhe vija e përcaktuar e nxjerrjes është ideale për ju. Ne do t'ju dërgojmë zgjidhje teknike dhe Faturë Proforma. Ju mund të paguani përmes transferit bankar TT, LC siç dëshironi.

Pyetja 2: Nëse e gjejmë llogarinë tuaj bankare ose postën elektronike ndryshe si më parë, si duhet të përgjigjemi?
A2: Ju lutemi mos dërgoni pagesën dhe kontrolloni dy herë me ne përpara se të rregulloni pagesën (Detajet e bankës do të renditen në çdo pjesë të faturës së proformës.) 

P3: Sa e gjatë është data e dorëzimit?
A3: Zakonisht zgjat rreth 1 - 4 muaj varet nga makineri të ndryshme me marrjen e paradhënies së porosisë.

P4: Cila është sasia minimale e porosisë tuaj?
A4: Një. Ne ofrojmë linja të personalizuara nxjerrjeje dhe zgjidhje teknike. Mirëseardhja kontaktoni me ne për risi teknike ose përmirësime për planin tuaj të ardhshëm të blerjes.   

HETIM